Najnowszy

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jedn

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o treningi i warsztaty kompetencyjne, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że organizacje społeczne i charytatywne organizują często wartościowe projekty i zatrudniają do nich wysoce zaangażowanych wolontariuszy, to brakuje im profesjonalnego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe zwykle nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na całkowicie darmowe warsztaty z wybranych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak i indywidualni aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże beneficjenci muszą zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

komunikacja w organizacji

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

komunikacja międzykulturowa 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują pomocy szkoleniowej każdej zainteresowanej organizacji. Kryterium jest pula dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Gerard Sigmundzik, pomysłodawca akcji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy kampanie będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: